понеділок, 30 листопада 2015 р.

Акція "Поспішай творити добро!"

В нашій школі щороку провидиться благодійна акція "Поспішай творити добро!". Наш клас долучився до цієї акції та здав - 94 грн.
Гроші, які були зібрані, пішли на допомогу дітям з обмеженими фізичними можливостями, які є учнями нашої школи.


субота, 28 листопада 2015 р.

Чорні сторінки історії

Виховна година

26 листопада відбулася виховна година на тему: "Чорні сторінки історії". В останню суботу листопада Україна та весь світ вшановують пам'ять загиблих, під час страшних подій - Голодомору 1932-1933 років.
Історична довідка:
Голодомор 1932–1933 років — акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом  ВКП(б)  та  урядом  СРСР  у  19321933  роках,  шляхом організації  штучного  масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

 Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна, знало про факти загибелі людей від голоду.


Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.


Не залишіться байдужими, запаліть свічку !

вівторок, 24 листопада 2015 р.

Урок української літератури
Учитель - Савова Раїса Іванівна
Тема уроку: Творчість Лесі Українки
Тип уроку: підсумковий урок у форматі підготовки до ЗНО
Фоторепортаж:
 

 

 

 


пʼятниця, 20 листопада 2015 р.

Відкрито меморіальну дошку Данилу Кононенку

20 листопада 2015 року у нашій школі відбулося відкриття меморіальної дошки, присвяченої поету, земляку, уродженця с.Ребедайлівка, випускнику Кам'янської середньої школи №1 1958 року Данилу Кононенку.
Кононенко Данило - член Національної Спілки журналістів України та Автономної Республіки Крим, лауреат літературних премій ім.С.Руданського і Олекси Гірника, один із засновників єдиної в Криму україномовної газети "Кримська світлиця".
Саме в Кам'янці відбулося становлення Данила Андрійовича як журналіста і поета. Зі своїм рідним містом він ніколи не поривав зв'язків.
Право відкрити пам'ятну дошку було надано переможцям ІІ етапу ХVІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.П.Яцика Билині Іванні, Ємець Ользі, Ревенко Ользі.
Ведуча урочистого засідання вчитель української мови і літератури, вчитель-методист Нестерчук Діна Яківна розповіла, що творчість земляка-поета Данила Кононенка вивчається в школах району:
  • Юні науковці МАН Чепурна Анна і Українська Ірина досліджували життя і творчість Д.Кононенка (науковий керівник Нестерчук Д.Я.). 
  • Відкриті уроки на районному та обласному рівні за циклом творів Д.Кононенка "Я знову в тихій Кам'янці..." (Вчитель Нестерчук Д.Я.)
  • в школі діє літературно-мистецька студія "Криничка" (керівник Нестерчук Д.Я.). Перший випуск альманаху дитячої творчості "Від казки до казки" рецензував сам Д.А.Кононенко
  • вірші найобдарованіших вихованців друкувалися у додатку до "Кримської світлиці" - "Джерельце"
На зібранні прочитала власні поезії переможець літературно-поетичних конкурсів Билина Іванна (5-Б клас) - вірш "У Кам'янці".
Шкільний бібліотекар Мельник Г.Ф. продемонструвала екземпляр збірки творів Д.Кононенка з дарчим підписом і повідомила, що його поетичні збірки, газети, листи можна знайти у шкільній бібліотеці та ознайомитись.

Вічна пам'ять такій світлій і добрій людині, котра у ворожому оточенні (Крим), у складних умовах, впродовж десятиліть  здійснював українську культурно-просвітницьку роботу. Саме завдяки йому та його колегам-ентузіастам Крим мав українське тло, унеможливлюючи повну асиміляцію. На таких людей варто рівнятися.




четвер, 19 листопада 2015 р.

Немає прав без обов'язків

Виховна година

    19 листопада до нас в гості завітав дільничний інспектор Доненко Олександр Сергієвич. Тема зустрічі звучала так: "Немає прав без обов'язків". Ми говорили про права дітей, а особливо про права підлітків. Ми отримали дуже багато цінної інформації про сучасні права дітей, про реформу в поліції, про поведінку дитини в школі. Учні задавали цікаві питання Олександру Сергієвичу, на які він з радістю відповідав, та наводив приклади з життя. 
    Ми виносимо вдячність дільничному інспектору поліції Доненку Олександру Сергієвичу, який знайшов час для проведення правового уроку!

середа, 14 жовтня 2015 р.

Україна - понад усе!

Напередодні Дня Захисника України в шкільному музеї "Історії рідного краю та бойової слави" відбувся виховний захід "Україна - понад усе!".
На зустріч до школярів завітали справжні захисники України:
  • Сушанін Василь Іванович, боєць 79 бригади повітряно-десантних військ
  • Чернишенко Юрій Володимирович, молодший сержант 72 протипіхотної бригади
  • Прокопенко Віктор Дементійович, учасник революції Гідності (2013-2014 рр.), волонтер
  • Куліковський Геннадій Романович, учасник революції Гідності (2013-2014 рр.), волонтерська спілка "Барикада".

понеділок, 12 жовтня 2015 р.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

   5 жовтня 2015 року у школі проводився І тур VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
   Учениця нашого класу, Петраускас Владислава, здобула перемогу в І етапі конкурсу і буде брати участь у ІІ (районному) етапі. 
   Привітаймо талановиту ученицю!!!
  







четвер, 8 жовтня 2015 р.

Зустріч з рятувальниками

   8 жовтня до школи завітали представники Кам'янського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області.
   В ході зустрічі рятувальники продемонстрували учням обладнання та інструменти, які використовуються під час проведення рятувальних робіт в надзвичайних ситуаціях.
   Рятувальники розповіли про надзвичайні ситуації, що траплялися з ними. Також ознайомили з головною роллю рятувальної служби.






пʼятниця, 2 жовтня 2015 р.

Ветерани праці

1 жовтня ми відвідали та привітали з Днем учителя ветеранів праці, які віддали освіті понад 40 років. 
 Богун Ніна Омелянівна, що працювала в школі 46 років. Вона була вчителем математики, малювання та фізичної культури. Та Джулай Галина Полікарпівна, що працювала в нашій школі більше 40 років. Галина Полікарпівна викладала алгебру та геометрію, за що ми їй дуже вдячні. 
  Низький Вам уклін і велике людське дякую! Ми дуже раді, що такі вчителі працювали в нашій школі та виховали не одне покоління.



понеділок, 21 вересня 2015 р.

День миру

   30 листопада 1982 р. Генеральна Асамблея ООН встановила кожний 3-й вівторок відзначати Міжнародний день миру.
   7 вересня 2001 року ООН ухвалив, що починаючи з 2002 р. Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.
  Асамблея заявила, що День миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.
   З нагоди цього свята наша школа вирішила влаштувати фестиваль малюнків на асфальті. Діти всієї школи проявили свої художні навики та вміння. Наш клас також приєднався до фесту під гаслом: "Мир в Україні - мир у світі!"




четвер, 10 вересня 2015 р.

Ввічливість привітань

Виховна година

    У четвер 10 вересня у нашому класі була проведена виховна година на тему: "Ввічливість привітань"
    Ми вільно спілкувалися, розширювали власне уявлення про різноманітність привітань.

Сію дитині 
В серденьку ласку. 
Сійся-родися, 
Ніжне “будь ласка”, 
Вдячне “спасибі”, 
Вибач” тремтливе, - 
Слово у серці – 
Як зернятко в ниві. 
Доброго ранку!”, 
Світлої днини!” – 
Щедро даруй ти 
Людям дитино! 
Мова барвиста, 
Мова багата, 
Рідна і тепла, 
Як батьківська хата. 

    Олена Миколаївна зачитала нам "Закони привітань":
1.  Зустрівши знайомого, вихована людина завжди намагається привітатися першою і не роздумує над тим, кому це належить зробити за рангом. Загалом прийнято,щоб чоловік першим вітався з жінкою, молодший - зі старшим за віком. Намагатися простягнути руку не слід, зручніше обмежитися уклоном, можна супроводити його словами вітання.
2.  Добре вихована людина відзначає саме вміння привітатися. Вона не дозволить собі зневажливо кивнути, іноді так, що навіть не розбереш, привітання це чи випадковий жест, не пробурмоче собі під носа щось незрозуміле. Правильна манера вітатися не тільки характеризує хороший тон. Вона здатна передати іншій людині заряд бадьорості, покращити настій. Як багато іноді значить для нас привітне слово, сердешна усмішка!
3.  При привітанні не можна кричати здалеку, простягати один чи два пальці, не відповідати на привітання, дивитися вслід людині.

    Особливо нам сподобалися розповіді про привітання в Китаї та Японії, де люди, коли вітаються, складають руки та роблять уклін в знак поваги.



неділя, 6 вересня 2015 р.

Поетична осінь у Кам'янці

    У суботу 5 вересня, коли кам’янчани святкували день свого міста, міська рада разом із заповідником організували і провели літературний конкурс, який носив назву “Поетична осінь у Кам’янці”. Юні віршописці з Кам’янки і сіл району змагалися між собою у своєрідних поетичних двобоях, переможців який визначали оплески присутніх глядачів та, у разі рівності, суворе журі. До журі входили значимі мистецькі постаті: поет-гуморист, член Національної спілки письменників України Іван Дубінін; поетеса, бібліотекар Катерина Вербівська; актор, філософ, старший науковий співробітник музею Кобзаря в м.Черкаси Ярослав Литвин. Ведучими поетичного конкурсу були Таміла Чупак (головний ініціатор заходу) та Олександр Мушта. Саме дійство проходило у парку ім. Декабристів. 
    Ми пишаємося тим, що учениця нашого класу, Петраускас Владислава, захищала честь школи своїми надзвичайними віршами. 


 "Янголи"


Мені все частіше здається, що ми ангели,
І по-під хмарами легко літаєм-марим ми.
Янголи з зеленими зіницями й чорними душами,
Ми не хотіли помирати та нас змусили.
В долонях серце вирване власноруч,
Заради чого — ти навіть не поруч.
Світлії янголи з чорними душами,
Ми хотіли померти, та нас жити змусили...

                       © Петраускас Владислава




 Ми горді такою талановитою ученицею нашого класу!







середа, 2 вересня 2015 р.

День знань

Ось і почалися шкільні будні.



       У нас відбувся перший урок на тему:"МИ - НАЦІЯ ЄДИНА, ТВОЇ МИ ДІТИ, УКРАЇНО!".  На уроці ми поглибили знання про культурну спадщину України. Згадали звичаї та традиції нашого народу.
       Згодом ми вирішили всі організаційні питання. В результаті класного голосування було обрано таку структуру самоврядування:
Староста класу - Рибчук Ю.
Заступник старости - Мікулін А.
Комісія навчання - Петраускас В., Олексенко Б.
Комісія дисципліни - Бойко В., Таран Д.
Комісія організації виступів - Халудрова А., Решневецька О.
Комісія інформації - Кулинченко П.
Комісія по праці - Литвиненко С., Шпунт В.
Комісія спорту - Денисенко В., Темний Д.
Комісія "Милосердя" - Кошельнюк Т., Корпачова А.