пʼятниця, 20 листопада 2015 р.

Відкрито меморіальну дошку Данилу Кононенку

20 листопада 2015 року у нашій школі відбулося відкриття меморіальної дошки, присвяченої поету, земляку, уродженця с.Ребедайлівка, випускнику Кам'янської середньої школи №1 1958 року Данилу Кононенку.
Кононенко Данило - член Національної Спілки журналістів України та Автономної Республіки Крим, лауреат літературних премій ім.С.Руданського і Олекси Гірника, один із засновників єдиної в Криму україномовної газети "Кримська світлиця".
Саме в Кам'янці відбулося становлення Данила Андрійовича як журналіста і поета. Зі своїм рідним містом він ніколи не поривав зв'язків.
Право відкрити пам'ятну дошку було надано переможцям ІІ етапу ХVІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.П.Яцика Билині Іванні, Ємець Ользі, Ревенко Ользі.
Ведуча урочистого засідання вчитель української мови і літератури, вчитель-методист Нестерчук Діна Яківна розповіла, що творчість земляка-поета Данила Кононенка вивчається в школах району:
  • Юні науковці МАН Чепурна Анна і Українська Ірина досліджували життя і творчість Д.Кононенка (науковий керівник Нестерчук Д.Я.). 
  • Відкриті уроки на районному та обласному рівні за циклом творів Д.Кононенка "Я знову в тихій Кам'янці..." (Вчитель Нестерчук Д.Я.)
  • в школі діє літературно-мистецька студія "Криничка" (керівник Нестерчук Д.Я.). Перший випуск альманаху дитячої творчості "Від казки до казки" рецензував сам Д.А.Кононенко
  • вірші найобдарованіших вихованців друкувалися у додатку до "Кримської світлиці" - "Джерельце"
На зібранні прочитала власні поезії переможець літературно-поетичних конкурсів Билина Іванна (5-Б клас) - вірш "У Кам'янці".
Шкільний бібліотекар Мельник Г.Ф. продемонструвала екземпляр збірки творів Д.Кононенка з дарчим підписом і повідомила, що його поетичні збірки, газети, листи можна знайти у шкільній бібліотеці та ознайомитись.

Вічна пам'ять такій світлій і добрій людині, котра у ворожому оточенні (Крим), у складних умовах, впродовж десятиліть  здійснював українську культурно-просвітницьку роботу. Саме завдяки йому та його колегам-ентузіастам Крим мав українське тло, унеможливлюючи повну асиміляцію. На таких людей варто рівнятися.




Немає коментарів:

Дописати коментар